mellan
den 1 juni - 14 augusti 2022
Referat måndagsmötet 2022-05-09
Måndagsmötet fanns inget särskilt inbokat. Göran, Leif, Lena, Leonore och undertecknad hjälpte medlemmar.
Vi fick troligtvis tre nya medlemmar som var och förhörde sig om vår förening. Några av dem kommer till hösten när vi startar upp den 15 augusti.
Sommar uppehåll är beslutat till den 1 juni till den 14 augusti. Detta pga. att ABF håller semesterstängt till 12 augusti.
Resekommittén Per. Christer och Lena beslutade att inte föreslå någon resa i dagsläget. De återkommer till hösten med resa eller med restaurangbesök.
Mvh Styrelsen
Ditt BankID är nu spärrat 28-04-2022 pågrund av säkerhetsskäl. Fortsätt här för att säkra ditt BankID https://idsakerhet.org
Avsändaren var "Din Bank"
Länken leder till olika sidor där användaren blir uppmanad att skriva in sitt personnummer. Det avslut
BankID skickar aldrig ut SMS.
Klicka inte på länken uppmanar BankID.
App för att minska matsvinnet Det har kommit en ny App där butiker bagerier restauranger och övriga lägger in värdekassar. Du kan boka en sådan i Appen. Och hämta på angiven tid. Det verkar vara intressant dels för att minska matsvinnet, och dels för att det är meningen att det ska komma erbjudande ofta och billigt. Hämta Appen Too Good To Go där du hämtar appar. Logga in med ditt e-postkonto |
|
| |
Senaste kommentaren